انعقاد قراردادهای بلندمدت و پایداری در تامین خوراک

پرینت
دسته: صنعت پلیمر
نمایش از 22 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 258

عملکرد بورس کالا در فروش محصولات پتروشیمی در سال های اخیر از لحاظ شفافیت و اعتبار بسیار خوب بوده است و توانسته جایگاه بسیار مناسبی در میان عرضه کنندگان و خریداران پیدا کند.

جواد بدری، معاون مدیر عامل و رییس مجتمع پتروشیمی فن آوران با بیان این مطلب به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: علاوه بر شفافیت در تالار پتروشیمی بورس کالای ایران، طی مذاکراتی که انجام داده ایم مشخص شده که قیمت های محصولات نیز بسیار منطقی و عادلانه بوده و با بازارهای جهانی همخوانی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به انعقاد قرادادهای بلندمدت در بورس کالای ایران طی سال گذشته، تاکید کرد: انعقاد این قراردادها در صنعت پتروشیمی ایران بسیار ارزشمند است؛ چرا که تولیدکنندگان داخلی از پایداری عرضه در خوراک استفاده می کنند و خوراک خودشان را با یک قرارداد تامین می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیدکننده های داخلی مشکل دارند و همواره از نوسان قیمت خوراک گله می کنند، اما اگر ساز و کار به طوری تعریف بشود که قراردادها بین پتروشیمی ها و تمامی تولیدکنندگان ثبت شود؛ اتفاق ارزشمندی خواهد افتاد.

به گفته معاون مدیر عامل و رییس مجتمع پتروشیمی فن آوران؛ با توجه به اینکه تولیدکنندگان در کشور ما کاملا مشخص هستند و رانتی در این مورد وجود ندارد، می توان قراردادهای بلندمدت را بین شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دست ثبت کرد.

وی در ادامه گفت: اگر آمار تولید و میزان مصرف توسط دست اندرکاران این حوزه دیده شود، می توان به راحتی قراردادهای بلندمدت را در این حوزه ثبت کرد و بورس کالا نیز می تواند بر آنها نظارت کند، از سوی دیگر می توان بر فروش صنایع پایین دست هم نظارت کرد تا خام فروشی صورت نگیرد.

به گفته بدری، به همین دلیل انعقاد قراردادهای بلندمدت بسیار روش خوبی برای شرکت های پتروشیمی و تولیدکنندگان پایین دست است و هر دو از آن سود می برند.

وی همچنین با اشاره به معاملات برخی از فرآورده های نفتی در رینگ صادراتی در بورس کالای ایران گفت: انجام معاملات در رینگ صادراتی بورس کالای ایران سبب شفافیت قیمتی می شود و عرضه محصولات در رینگ صادراتی به نفع خود شرکت ها است تا معاملاتشان شفاف شود، اما هنوز به دلیل مشکلاتی کاملا جا نیفتاده است.

8
9
m3
logo-
m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
3
4
5
6

 

رپورتاژ

m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
414941-500x196
farasanat 1
stock-photo-colors-in-bloom-series-visually-pleasing-composition-of-fractal-color-textures-to-serve-as-170939975