انتشار ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق برای پروژه های پتروشیمی

پرینت
دسته: صنعت پلیمر
نمایش از 25 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 325

غلامرضا سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: فاز سوم طرح آمونیاک و اوره پتروشیمی پردیس تا ١٠ روز آینده به مدار تولید می آید.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از «پتروتحلیل»، وی همچنین گفت: امسال افزایش سرمایه نداریم، اما قصد داریم تا برای تامین منابع اقدام به انتشار اوراق سلف موازی در بورس کالای ایران کنیم.

وی افزود: برای سال جاری انتشار ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق برای پروژه های پتروشیمی در بورس کالای ایران پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر با تاکید بر اینکه سهامداران شرکت غدیر در محلی امن سرمایه گذاری کرده اند،گفت: سهامداران غدیر همیشه با نگاه بلند مدت در این سهام بمانند و اقدام به خرید و فروش های کوتاه مدت نکنند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه این شرکت به ۷۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت : بزودی ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق برای تامین مالی پتروشیمی شیراز منتشر می شود، برای نیروگاه خورشیدی نیز برنامه انتشار اوراق داریم.

وی همیچنین از ورود غدیر به شرکت های ۱۱ گانهe&pخبر داد و گفت: تمام شرکت های خارجی نفتی برای مشارکت در حوزه نفت و گاز ایران باید با یکی از شرکت های ۱۱گانه E&P شریک شوند. به این ترتیب از این به بعد شرکت های بزرگ اروپایی برای سرمایه گذاری و شمارکت در حوزه نفت و گاز با ما مذاکره می کنند.

وی ادامه داد: مجموعه غدیر تفاهم نامه ای برای توسعه چهار میدان نفتی و گازی در وزارت نفت امضا خواهد کرد.

مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر در ادامه درخصوص وضعیت بازار مسکن گفت: نگاه ما به صنعت ساختمان باید تغییر کند. در گذشته ساختمان کالایی سرمایه ای بود و سرمایه گذاران ساختمان می خریدند تا قیمت آن بالا برود و انرا بفروشند اما از این به بعد باید این نگاه تغییر کند و به ساختمان به عنوان کالای مصرفی نگاه شود. بهتر است در این بخش بیشتر در حوزه لیزینگ و اجاره وارد شد.

سلیمانی در ادامه به توافق برجام اشاره کرد و گفت: اگر برجام به سرانجام نمی رسید سرمایه گذاران اروپایی حتی حاضر به پاسخ گویی به ایمیل های ما هم نبودند. از زمانی که برجام به تصویب رسیده است سرمایه گذاران خارجی به ایران هجوم آوردند.

وی مهمترین برنامه پیش روی این مجموعه را برنامه رشد و توسعه در صنعت ictاعلام کرد و افزود: دنیا نیز به سمت توسعه این صنعت در حرکت است. غدیر در این حوزه تفاهم نامه ای را معاونت علمی فناوری رییس جمهوری منعقد کرده است.

 

مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر در خاتمه افزود: برجام از زمان تصویب تا امروز اقتصاد ایران را روی ریل اصلی قرار داده است و لوکوموتیو اقتصاد ایران آماده حرکت است. سال ۹۶ این قطار به حرکت در می آید و نتایح برجام به طور ملموسی در همه بدنه اقتصادی کشور احساس خواهد شد.

8
9
m3
logo-
m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
3
4
5
6

 

رپورتاژ

m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
414941-500x196
farasanat 1
stock-photo-colors-in-bloom-series-visually-pleasing-composition-of-fractal-color-textures-to-serve-as-170939975