مصاحبه مجتمع فراصنعت طبرستان

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 26 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 383

نام شرکت فرا صنعت طبرستان به مدیریت جناب آقای مهندس قنبرپور

1. برای اداره مجموعه تان از چه شیوه های مدیریتی استفاده می کنید و مهم ترین مولفه در تصمیم گیری های شما چیست ؟

سعي بنده و همكارانم در مجموعه‌ي مديريت مجتمع فراصنعت طبرستان اين بوده كه همواره از روش­هاي مديريت به روز دنيا البته با نگاهي به زيربناهاي تاريخی- فرهنگي خودمان استفاده كنيم. فضاي متلاطم بازار و افزايش روز به روز رقبا، شركت­هايي را كه علاقه­مند به بقا و توسعه هستند مجاب مي­كند كه به حوزه­هاي خلق ارزش افزوده توجه ويژه­اي داشته باشند. تكنولوژي، منابع و زيرساخت­ها، سيستم­ها و روش­ها و دانش سازماني از مهمترين مؤلفه­هاي توانمند­سازي شركت­ها در بازار رقابت هستند و سازمان­هايي در اين عرصه موفق خواهند بود كه بتوانند با تكيه بر بهره­برداري صحيح از اين مؤلفه­ها محصولاتي با كيفيت تضمين شده در دسترس مشتريان قرار دهند. بدين منظور شركت فراصنعت به عنوان يكي از شركت­هاي پيشتاز، موفق به انطباق سيستم مديريت كيفيت خود با استاندارد بين­المللي ايزو ٩٠٠١ ويرايش سال ٢٠١٥ ميلادي شده است. در چارچوب اين استاندارد خط مشي، اهداف، ماموريت، چشم­انداز و ارزش­هاي سازمان تدوين شده است و تمامي كاركنان از نقش خود در مسير رشد و توسعه­ي شركت آگاه هستند.

2. نظر شما در خصوص تبلیغات در تجارت رقابتی امروز چیست ؟

مانند هميشه مسأله­ي تبليغات از مهمترين ابزارهاي بنگاه­ها براي بازاريابي و بازار سازي در محيط آشفته­ي رقابت است و هرچه اين آشفتگي به واسطه­ي ظهور رقباي جديد از يك سو و نزديك شدن محصولات به نقطه­ي بلوغ در منحني رشد از سوي ديگر بيشتر مي­شود، اهميت بهره­گيري از چنين ابزارهايي نيز افزايش مي­يابد. اما نكته­ي مهمي كه تمام شركت­ها و از جمله فراصنعت هم با آن درگير است اين است كه از ميان اين حجم وسيع فرصت­هايي تبليغاتي، كدام يك بيشترين سازگاري را در تسخير بازار هدف شركت ايفا مي­كنند. بنابراين ممكن است شركتي با صرف هزينه­هاي اندك اما با شناخت و به كارگيري صحيح از ابزارهاي تبليغاتي به نتايج مطلوب برسد، در حالي­كه از سوي ديگر شركتي با صرف هزينه­هاي سنگين نتايج مطلوبي حاصل نكند. به نظر بنده گام اول در جهت موفقيت در اين حوزه، شناخت صحيح بازار هدف و در گام دوم بهره­برداري مؤثر و كارا از مؤلفه­هاي صحيح تبليغاتي مانند شعار، رنگ، تصوير و پيام است.

 

3. موانع اصلی توسعه و کسب و کار در حوزه فعالیت شما کدامند و چه توصیه و راه حلی برای رفع موانع و تسهیل و رونق تولید و تجارت در این رشته دارید ؟

موانع توسعه­ي كسب و كار در هر سازماني به دو دسته­ي داخلي و خارجي تقسيم مي­شوند. در برخورد با موانع خارجي كه شركت كمترين توان را در كنترل و تغيير آن­ها دارد استراتژي ما در مجتمع فراصنعت طبرستان، شناخت فرصت­ها و تهديد­ها و برقراري تعاملات منطقي با تمام ذي­نفعان از قبيل شركت­هاي همكار، طرف­هاي دولتي، مؤسسات مالي و سازمان­های مردم­نهاد است و تلاش مي­شود تا از طريق برقراري ارتباطات منطقي بر مبناي سود­آوري دوجانبه بهترين نتايج حاصل شود. به اين مفهوم كه حداكثر بهره­برداري از فرصت­ها و بهترين رويارويي با تهديد­ها صورت گيرد. بخشي از موانع خارجي هم در حوزه­ي تجارت بين­الملل مطرح است كه همانطور كه در جريان هستيد در سال­هاي پيش از برجام بيشترين مشكلات را براي بنگاه­هاي اقتصادي به وجود آورد. اما اين روند خوشبختانه روز به روز در حال بهبود است و ما و تمامي صنعتگران اميدواريم كه روزي اين موانع به طور كامل رفع شوند.

در خصوص موانع داخلي هم تلاش مي­شود تا با شناسايي نقاط ضعف و قوت و راهكارهايي مؤثر در جهت كنترل آن­ها بهترين نتايج به دست آيد. تمركز بر كيفيت، كاهش دوباره­كاري­ها، آموزش مستمر، جلب و ارتقاي رضايت­مندي كاركنان و مشتريان در طرح­ريزي دستيابي به اهداف مجتمع فراصنعت طبرستان نقش حياتي و كليدي دارند.

 

4. مشتری مداری در سازمان شما چگونه است ؟

مشتري­مداري به عنوان يك اصل خدشه­ناپذير در تمام سطوح هرم سازماني شناخته شده است و تمامي كاركنان تلاش مي­كنند تا به نحوي رفتار نمايند تا عملكردهاي آن­ها سازمان را به سوي هدف نهايي رضايت مشتري برساند. جهت حصول اطمينان از اين موضوع واحدي در شركت جهت ارتباط دائم با مشتريان راه­اندازي شده است. اين واحد وظيفه­ي اندازه­گيري سطح رضايتمندي مشتريان با شاخص­هاي تعيين شده و ضمناً رسيدگي به شكايت مشتريان را بر­عهده دارد. علاوه بر اين اثربخشي تمام اين فعاليت­ها به صورت ادواري در واحد تضمين كيفيت مورد اندازه­گيري و پايش قرار مي­گيرد تا اطمينان حاصل شود كه تمام سازمان به صورت يكپارچه در مسير رضايت­مندي مشتريان در حركت است.

5. نیروی انسانی در شرکت شما از چه جایگاهی برخوردار است؟

منابع انساني در مجتمع فراصنعت طبرستان به عنوان ارزشمند­ترين سرمايه­هاي شركت محسوب مي­شوند. علاوه بر رعايت دقيق تمامي حقوق قانوني كاركنان، شركت تلاش مي­كند تا با در نظر گرفتن اهرم­هايي بهداشتي و انگيزشي رضايت كاركنان را حفظ و بهبود دهد. سطح رضايت­مندي كاركنان با شاخص­هاي تعريف شده به صورت ادواري مورد اندازه­گيري قرار مي­گيرد و در صورت انحراف هريك از حوزه­ها از تارگت­هاي تعيين شده، اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه تعريف و پيگيري مي­شوند. در عين حال هرساله بودجه­اي جهت بهسازي و توانمند سازي كاركنان در شركت اختصاص مي­يابد و واحد آموزش شركت وظيفه برگزاري دوره­هايي آموزشي به صورت برون­ سازماني و يا درون سازماني در سالن مجهز آموزش شركت برعهده دارد. كميته­ي عالي توسعه منابع انساني شركت كميته­اي­ ست متشكل از مديران و مسؤلان سازمان. در اين كميته پيشنهادات و انتقادات كاركنان مورد بحث و بررسي قرار مي­گيرند و به بهترين آن­ها جوايزي اختصاص مي­يابد.

6. و در آخر با تشکر از قرار دادن وقت خود، اگر نکته و سخنی مانده شرح دهید.

از شما و همكارانتان ممنونم و براي همه­ي شما سلامتي، شادي و موفقيت آرزو مي­كنم.

8
9
m3
logo-
m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
3
4
5
6

 

رپورتاژ

m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
414941-500x196
farasanat 1
stock-photo-colors-in-bloom-series-visually-pleasing-composition-of-fractal-color-textures-to-serve-as-170939975