فراخوان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده انجمن ملی منتشر شد

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 22 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 98

آگهی فراخوان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران در روزنامه اطلاعات امروز (چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه) منتشر شد.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از اینپیا، بر اساس آگهی فراخوان منتشر شده، مجمع عمومی فوق العاده انجمن ملی پلاستیک ایران، روز سه شنبه 9 خردادماه 1396 از ساعت 15 تا 17 با یک دستور جلسه برای تغییر و اصلاح اساسنامه، برگزار می شود.

 محل برگزاری مجمع، در دفتر انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن واقع در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به مطهری، کوچه الوند، پلاک 14 اعلام شده است.

 زمان: 9 خرداد 1396 - ساعت 15 تا 17

مکان: قائم مقام، نرسیده به مطهری، کوچه الوند، پلاک

صنایع وابسته به پتروشیمی در انتظار کاتالیزور رونق

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 22 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 94

مرضیه شاهدایی، معاون وزیـر نـفـت در امور پتروشیمی اخیرا با اعلام این خبر که تولید محصولات پتروشیمی کشور پارسال به ٥٠ میلیون تن در سال رسیده، گفته است: فروش خالص محصولات پتروشیمی پارسال ٢٨ میلیون تن به ارزش ١٥ میلیارد دلار بوده است، که ٢١ میلیون تن از محصولات این صنعت به ارزش ٩,٤ میلیارد دلار به مقاصد بین‌المللی صادر شد.

به گفته وي، ميزان 10ميليون تن محصول نهايي به‌منظور تأمين نيازهاي بازار داخلي به ارزش حدود 190هزار ميليارد ريال پيش‌بيني شده است اما سؤال اين است كه آيا امكان استفاده از كالاهاي صادراتي پتروشيمي به‌عنوان مواداوليه توليد محصول در داخل وجود ندارد؟ فعالان صنايع پايين‌دستي پتروشيمي در اين زمينه ديدگاه ديگري دارند.

 

اول توليد ملي؛ بعد صادرات

نصرالله رضازاده، رئيس اتحاديه صنايع پايين‌دست پتروشيمي ايران در گفت‌وگو با همشهري با بيان اينكه موضوع خام‌فروشي مواداوليه پتروشيمي موضوع تازه‌اي نيست، مي‌گويد: فعالان صنايع پايين‌دست پتروشيمي خواسته‌شان اين است كه اگر نيازي در بازار داخلي به مواد اوليه پتروشيمي و پليمري وجود دارد كه مي‌توان با توليد كالاهاي نهايي ساخته‌شده از آنها به بازارهاي هدف صادر كرد و نياز داخلي را پوشش داد، دليلي بر صادركردن اين مواد به‌صورت خام وجود ندارد.

وي ظرفيت اسمي واحدهاي فعال در پايين‌دست پتروشيمي را در بخش پليمري 8ميليون و 700هزار تن در سال برآورد كرد و افزود: كل مواد اوليه پليمري توليد داخل 7ميليون و 300هزار تن برآورد مي‌شود كه اگر سياست توزيع اين مواد به سمت حمايت از توليد داخل اصلاح شود، اصلا نيازي به صادرات اين مواد اوليه به‌صورت خام وجود ندارد. رئيس اتحاديه صنايع پايين‌دست پتروشيمي با اعلام اينكه هم‌اكنون 2ميليون تن از مواد اوليه پتروشيمي در كشور تبديل به كالاهاي نهايي ساخته‌شده مي‌شود، گفت:

در نشست‌هايي با معاون اول رئيس‌جمهور و وزير صنعت، معدن و تجارت و با شوراي رقابت، پيشنهادهايي براي اصلاح سازوكار توزيع مواد خام پليمري و پتروشيميايي با هدف اصلاح روش قيمت‌گذاري انجام شده و فعالان صنايع وابسته به پتروشيمي در پايين‌دست منتظر تصميم شوراي رقابت هستند تا بلكه شاهد رونق و رشد صنايع وابسته و ايجاد اشتغال باشيم.

رضازاده با اشاره به رشد صادرات كالاهاي توليد داخل به بازارهاي صادراتي در سال‌هاي 92و 93اظهار كرد: حداكثر نياز بازار داخل به محصولات ساخته شده از مواد اوليه پليمري در سال 4.5ميليون تن برآورد شده و اگر ما بتوانيم 30درصد از ظرفيت 137ميليارد دلاري بازار كشورهاي همسايه را در اختيار بگيريم، حجم كل صادرات محصولات ساخته شده از مواد اوليه پتروشيمي به 40ميليارد دلار افزايش خواهد يافت و جلوي خام‌فروشي 14ميليارد دلاري گرفته خواهد شد.

رئيس اتحاديه صنايع پايين‌دست پتروشيمي با اشاره به خالي ماندن 6.2ميليون تني صنايع پايين‌دست پتروشيمي اظهار كرد: برآوردهاي كارشناسي نشان مي‌دهد در ازاي هر يك ميليون تن مواد اوليه پتروشيمي در صنايع پايين‌دست 200هزار شغل پايدار ايجاد خواهد شد.

 

برنامه‌ريزي دقيق مي‌خواهيم

مهدي پورقاضي، رئيس كميسيون صنايع اتاق تهران و عضو انجمن ملي صنايع پلاستيك ايران مشكل اصلي را ضعف برنامه‌ريزي و ناهماهنگي در توزيع مواد اوليه توليد داخل پتروشيمي مي‌داند و مي‌گويد: هم‌اكنون بخشي از توليد داخل توسط شركت‌هاي پتروشيمي صادر و بخشي هم براي نياز داخلي عرضه مي‌شود و عمده نگراني صنايع مرتبط داخلي نيازمند مواد اوليه، عدم‌برنامه‌ريزي براي جلوگيري از كمبود عرضه در داخل است.

وي پيشنهاد مي‌دهد كه بهتر است مجتمع‌هاي پتروشيمي اول متعهد به تأمين نياز داخلي شوند و مازاد آن را عرضه كنند و اين كار درخصوص يكي از مواد اوليه براي توليد لوله‌هاي پلي‌اتيلن انجام شده كه بايد اين مسئله به ساير صنايع مرتبط با صنعت پتروشيمي تسري يابد.

پورقاضي با اعلام اينكه توليد مواد اوليه پتروشيمي در داخل كشور كفاف نياز صنايع داخلي را مي‌دهد، مي‌گويد: درصورتي كه يك برنامه‌ريزي دقيق انجام شود ديگر شاهد كمبود يا مازاد عرضه مواد اوليه نخواهيم بود و انتظار مي‌رود مشكلات ناشي از عدم‌تعادل بين تقاضا و عرضه به نحو مطلوبي كاهش يابد.

اين فعال اقتصادي با اعلام اينكه با فرض فعال‌سازي ظرفيت اسمي واحدها و صنايع پايين‌دست پتروشيمي بازهم مواد اوليه توليد پتروشيمي‌ها كفاف تقاضا را خواهد داد، مي‌افزايد: به‌نظر مي‌رسد هم‌اكنون حدود 30درصد واحدهاي پايين‌دست پتروشيمي تعطيل باشند و 50درصد هم با ظرفيت كمتر از ظرفيت واقعي فعال هستند.

او با بيان اينكه بخشي از اين صنايع از ضعف تكنولوژي رنج مي‌برند، مي‌گويد: در صنايع پايين‌دست بيشتر با ضعف مديريت، خلاقيت و بهره‌وري مواجه هستيم و با وجود نيروي كار انرژي ارزان، بسياري از واحدهاي كوچك و متوسط داراي قدرت رقابت صادراتي نيستند و بايد به سمت افزايش بهره‌وري و تشكيل كنسرسيوم‌هاي صنعتي برويم تا بتوانيم محصول نهايي توليدشده داراي قدرت رقابتي در بازارهاي داخلي و خارجي را عرضه كنيم.

 

چالش اشتغال در پتروشيمي

دفتر توسعه صنايع پايين‌دستي پتروشيمي وابسته به شركت ملي پتروشيمي اخيرا اعلام كرده است: براساس شاخص‌هاي به‌روز‌رساني شده، ظرفيت ميانگين اشتغال‌زايي كل زنجيره صنعت پتروشيمي امروزه حداكثر در حدود 16هزار نفر اشتغال به ازاي هر يك ميليون تن ظرفيت جديد است و موضوع ايجاد 200هزار شغل تنها مربوط به صنايع پليمري از زيرمجموعه صنعت پتروشيمي است و نه ايجاد ظرفيت در صنعت پتروشيمي؛ به‌گونه‌اي كه كل پليمر توليد شده در كشور بالغ بر 6 ميليون تن از 51 ميليون تن توليد صنعت پتروشيمي در سال95را تشكيل مي‌دهد و مابقي اجزاي سبد توليدات صنعت سطح اشتغال بسيار پايين‌تري دارند.

اين در حالي است كه حسين ابويي مهريزي، معاون وزير صنعت ظرفيت اشتغال در صنعت پتروشيمي را كمتر برآورد كرده و گفته است: حداكثر اشتغال‌زايي حوزه پتروشيمي و صنايع پايين‌دست 14هزار و 400نفر است. اين دفتر با اعلام اينكه هم‌اكنون از كل محصول به فروش رسيده صنعت پتروشيمي 30درصد و از محصولات پليمري 50درصد آن در داخل كشور به مصرف مي‌رسد، وعده داده است:

با سرمايه‌گذاري جديد در خطوط توليد، ارتقاي سطح فناوري و توسعه بازار اين صنايع امكان افزايش جذب اين محصولات در داخل و افزايش سهم اشتغال در صنايع پايين دستي پتروشيمي فراهم خواهد شد. اين در حالي است كه فعالان صنعت پايين‌دستي پتروشيمي كشور فروردين‌ماه امسال رويه‌اي اجرايي را به‌منظور دست‌كم يك ميليون شغل در صنايع پايين‌دست پتروشيمي كشور در اين صنعت به دولت پيشنهاد و منتشر كرده‌اند.

اتحاديه سراسري صنايع پايين‌دست پتروشيمي با دارا بودن 34تعاوني تحت پوشش در سراسر كشور و 5481واحد توليدي در صنعت پايين‌دست كشور تأكيد دارد، مي‌توان 90درصد از ظرفيت‌هاي موجود و معطل مانده در صنعت پايين‌دستي پتروشيمي(صنايع تكميلي) را كه متأسفانه با وجود سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده توسط بخش خصوصي و هم‌اكنون بلااستفاده مانده‌اند،

فعال و سهم قابل‌توجهي از اشتغال در كشور را ايجاد كرد؛ به‌نحوي كه تنها با اصلاح قوانين و سرمايه‌گذاري نسبي اندك قادر به ايجاد 3ميليون و 220هزار شغل فقط در بخش پلاستيك با ايجاد ارزش افزوده بالا براي كشور خواهيم بود كه معادل 50درصد اشتغال ايجاد شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

پنج نماد اولویت صنعتی

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 22 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 82

فراهم کردن شرایط برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در بخش صنعت و معدن موجب شد تا براساس ارزیابی‌های صورت گرفته پنج شاخص کلیدی برای اولویت‌بندی رشته فعالیت‌های منتخب مدنظر قرار گیرد. محدودیت زمانی برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در افق ۱۴۰۴ از یکسو و اولویت‌بندی صحیح، شناسایی و تمرکز بر رشته فعالیت‌هایی که بیشترین نقش و قابلیت در دستیابی سریع‌تر به اهداف را دارند از سوی دیگر، موجب شد تا اولویت‌بندی رشته فعالیت‌های بخش صنعت و معدن در دستور کار قرار گیرد و به این طریق مقرر شد تا ‌سیاست‌ها و برنامه‌ها براساس اولویت‌های تدوین شده، اجرایی شود.

پنج شاخص تدوین شده براساس ارزیابی ۲۳ رشته فعالیت بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده تا با شناسایی صنایع اولویت‌دار گامی موثر در راستای تحقق و توسعه صنعتی کشور برداشته شود. این پنج شاخص عبارتند از «شاخص سهم ارزش افزوده، ‌شاخص سهم اشتغال، شاخص ارزش صادرات صنعتی و عملکرد صادرات صنعتی کشور، شاخص مزیت نسبی آشکار شده یکنواخت و شاخص سهم تعداد بنگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر» شاخص‌هایی که رشته فعالیت‌های صنعتی و معدنی براساس آنها اولویت‌بندی شده‌اند و در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی شده‌اند.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، می‌توان گفت رشته فعالیت‌های صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی، تولید محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی، مواد غذایی و آشامیدنی، صنایع تولید فرآورده‌های نفتی، صنایع نساجی و پوشاک و وسایل نقلیه در تمامی شاخص‌های پیش‌بینی شده بیشترین نقش و سهم را دارند و به همین دلیل باید در تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری بیشتر مورد توجه قرار گیرند.  از میان پنج شاخص پیش‌بینی شده برای اولویت‌بندی صنایع و با توجه به ارزیابی و تحلیل‌های صورت گرفته از بین ۲۳ رشته فعالیت در بخش صنعت و معدن درخصوص شاخص سهم ارزش افزوده که به‌عنوان یکی از شاخص‌های اصلی برای اولویت‌بندی فعالیت‌های صنعتی و معدنی مد نظر قرار گرفته است، ۶ رشته فعالیت معرفی شده است. شاخص سهم ارزش افزوده به قیمت ثابت سال ۱۳۸۳ محاسبه شده و براساس داده‌های موجود تا سال ۱۳۹۲ و بر مبنای کدهای آیسیک دو رقمی، ۶ رشته فعالیت «صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی، تولید فلزات اساسی، تولید سایر محصولات کانی غیرفلزی، وسایل نقلیه زمینی، ریلی و دریایی، مواد غذایی و آشامیدنی و ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده» به ترتیب بیشترین نقش در سهم ارزش افزوده بخش صنعت و معدن را به عهده دارند.

شاخص سهم اشتغال بخش بر مبنای اطلاعات کارگاه‌های ۱۰ نفر کارکن و بیشتر ارزیابی‌های صورت گرفته بیانگر آن است که رشته فعالیت‌های صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، تولید محصولات کانی غیرفلزی، وسایل نقلیه موتوری، تریلر و…، صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی، تولید فلزات اساسی و تولید منسوجات به ترتیب بیشترین نقش را در اشتغال بخش، داشته‌اند.  از سوی دیگر بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته درخصوص شاخص ارزش صادرات صنعتی و عملکرد صادرات صنعتی کشور نیز می‌توان گفت «گروه فعالیت‌های صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی، صنایع تولید فرآورده‌های نفتی، تولید فلزات اساسی، مواد غذایی و آشامیدنی و تولید محصولات کانی غیرفلزی» بیشترین نقش را در صادرات صنعتی به عهده دارند و به همین دلیل در راستای افزایش صادرات صنعتی باید این گروه از صنایع در اولویت قرار گیرند.

اما مزیت نسبی آشکار شده یکنواخت (SRCA) نیز که (در این شاخص ساختار صادرات ملی در مقابل ساختار صادرات جهانی برای یک کالا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد) به‌عنوان یکی دیگر از پنج شاخص در نظر گرفته شده برای اولویت‌بندی بخش صنعت و معدن مدنظر قرار گرفته است. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته روند افزایشی این شاخص در طول زمان، نشان‌دهنده بهبود موقعیت رقابتی یک کالا در سطح جهان یا یک منطقه خاص، در راستای ایجاد فرصت‌های مناسب یا استفاده از فرصت‌های پیش آمده تلقی می شود. با توجه به محاسبات به‌عمل آمده براساس آمارهای صادراتی سال ۲۰۱۴ برای این شاخص تنها رشته فعالیت‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، به استثنای بررسی‌های اکتشافی، استخراج کانسارهای فلزی و ساخت مواد و محصولات شیمیایی، دارای مزیت نسبی هستند و سایر رشته فعالیت‌ها فاقد مزیت نسبی لازم در بازار رقابتی دنیا هستند.

سهم تعداد بنگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر نیز یکی دیگر از شاخص‌هایی است که براساس آن گروه فعالیت‌های صنعتی و معدنی، مورد ارزیابی قرار گرفته است و نتایج حاصل شده بیانگر آن است که رشته فعالیت‌های تولید محصولات کانی غیرفلزی، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، تولید محصولات فلزی فابریکی به جز ماشین‌آلات، صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی، تولید منسوجات و تولید محصولات لاستیکی و پلاستیکی بیشترین نقش را در این شاخص داشته‌اند. علاوه بر اولویت‌بندی صنایع براساس پنج شاخص کلیدی، اهداف کلی و کمی نیز برای این بخش‌ها در نظر گرفته شده است تا به این طریق مسیر رسیدن به اهداف چشم‌انداز ۱۴۰۴ تسهیل شود.

به منظور اولویت‌بندی اهداف کلان، طی مطالعه انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ۱۳ هدف در نظر گرفته شده که در این خصوص می‌توان به «ارتقای بهره‌وری در بخش، افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش رقابت‌پذیری صنعتی کشور، افزایش سهم ارزش افزوده بخش از تولید ناخالص داخلی به منظور صنعتی کردن کشور، افزایش سهم صادرات صنعتی کشور در صادرات صنعتی جهان، افزایش سهم و نقش بخش خصوصی در فعالیت‌های بخش صنعت، معدن و تجارت، افزایش سهم تولیدات با فناوری متوسط و بالا در ارزش افزوده و صادرات صنعتی کشور، توسعه اشتغال پایدار در بخش صنعت، معدن و تجارت، ارتقای سهم بخش خصوصی واقعی در واگذاری مالکیت واحدهای صنعتی،معدنی و تجاری، افزایش کارآیی نظام توزیع کالا و خدمات، افزایش سهم ارزش افزوده صنعتی کشور در ارزش افزوده صنعتی جهان، الحاق به سازمان تجارت جهانی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های آن و ارتقای شاخص‌های زیست محیطی در راستای دستیابی به اهداف توسعه پایدار» اشاره کرد. اهداف کمی بخش صنعت، معدن و تجارت نیز در برگیرنده ۲۹ بخش می‌شود که اهم این اهداف در حوزه ارزش صادرات غیرنفتی (کالا و خدمات)، ارزش صادرات صنعتی و معدنی، سرانه صادرات غیرنفتی (کالا و خدمات)، نسبت صادرات به واردات غیر نفتی تعیین شده است.

نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۷، امسال در گوانگجو برگزار می شود

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 22 ارديبهشت 1396
نوشته شده توسط admin بازدید: 100

بزرگترین نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک و لاستیک چین (چاینا پلاس ۲۰۱۷) امسال در گوانگجو برگزار می شود.

علیرضا الهی، مدیرعامل شرکت بیوتی اسکای، نماینده رسمی و انحصاری این نمایشگاه در ایران با اعلام این خبر به «پتروتحلیل»، گفت: نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک و لاستیک چین (چاینا پلاس) بزرگترین نمایشگاه تجاری این صنعت در آسیا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چاینا پلاس به صورت سالیانه برگزار می شود، گفت: این نمایشگاه در سطح بین المللی رتبه دوم و در آسیا رتبه اول را دارد و به شکل گسترده‌ای بین فعالان صنعت پلاستیک و لاستیک شناخته شده و یکی از تاثیرگذارترین نمایشگاه‌های دنیا است.

مدیرعامل شرکت بیوتی اسکای افزود: سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت لاستیک و پلاستیک چین (چاینا پلاس ۲۰۱۷) بار دیگر به گوانگجو برگشته است.

وی با اشاره به اینکه چاینا پلاس در مجموعه نمایشگاه واردات و صادرات چین مجتمع Pazhou در منطقه Pazhou گوانگجو برگزار می شود،گفت: این نمایشگاه در تاریخ ۱۶ تا ۱۹ می سال ۲۰۱۷ ( ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶) برگزار و از ساعت ۹٫۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر به روی بازدیدکنندگان مشتاق باز است.

وی همچنین افزود: نمایشگاه چاینا پلاس سال گذشته در محوطه‌ای با مساحتی بیش از ۲۵۰ هزار متر مربع برگزار و میزبان بیش از ۳۳۰۰ شرکت کننده از حدود ۴۰ کشور و منطقه مختلف در دنیا بود.

این در حالی است که برگزارکنندگان نمایشگاه چاینا پلاس تخمین می‌زنند هر سال بیش از ۱۴۰ هزار شرکت کننده از ۱۳۰ کشور دنیا در این رویداد مهم صنعت پلاستیک و لاستیک شرکت کنند.

به گفته الهی؛ این نمایشگاه هم اکنون به سکویی مهم برای واردات و صادرات ماشین‌آلات تولید پلاستیک،مواد اولیه پلیمری و شیمیایی ، تجهیزات جانبی، راه‌حل‌های خودکارسازی (اتوماسیون) تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: بازدیدکنندگان نمایشگاه چاینا پلاس شامل تولیدکنندگان، کارگزاران، توزیع‌کنندگان و سازمان‌های خدمات‌دهنده از صنایع مختلف هستند و بازدید از این نمایشگاه برای فعالان صنایعی مانند صنعت اتومبیل، ساختمان و زیرساخت‌های شهری، مواد خام و مواد شیمیایی، تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، صنایع بسته‌بندی برای مصرف‌کننده (شامل بسته‌بندی مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و کالاها)، محصولات عمومی پلاستیکی، صنعت نورپردازی و LED، تولید ماشین‌آلات، صنعت لوازم پزشکی، قالب‌گیری، بسته‌بندی، مبلمان و لوازم خانگی پلاستیکی، صنعت بازیافت و باز تولید، محصولات لاستیکی، کابل و سیم و صنایع دیگری مانند اسباب‌بازی، لوازم‌التحریر، وسایل ورزشی و ابزارهای دستی تجربه‌ای مفید فایده و بسیار عالی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بیوتی اسکای با اشاره به حضور شرکت های بزرگ و مطرح پتروشیمی ایران در چاینا پلاس ۲۰۱۷ ، گفت: پتروشیمی خلیج فارس، شرکت بازرگانی پتروشیمی، پتروشیمی امیر کبیر، پتروشیمی جم،شرکت یگانه اندیش نفت و… در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی افزود: انجمن تولید کنندگان مستربچ و کامپاند ایران به همراه شرکت های زیر مجموعه خود شامل شرکت های نوآوران بسپار ،پارسا پلیمر شریف ،گرانول قزوین ،آمیزه های پلیمری ابهر ،پایون پلیمر و پادنا پلیمر برای اولین بار در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که به رشد فروش مواد اولیه و محصولات مستر بچ و کامپاند کمک خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: سازمان توسعه و تجارت ایران مجوز پاویون ایران در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۷ را صادر کرده و از شرکت کنندگان حمایت مالی می کند.

 

8
9
m3
logo-
m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
3
4
5
6

 

رپورتاژ

m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
414941-500x196
farasanat 1
stock-photo-colors-in-bloom-series-visually-pleasing-composition-of-fractal-color-textures-to-serve-as-170939975