چاپ اسکناس پلاستیکی در انگلیس

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 06 شهریور 1395
نوشته شده توسط Super User بازدید: 159

انگلیس اسکناسی از جنس نوعی خاص از پلیمر چاپ می کند که سوراخ کردن آنها تقریبا غیرممکن است. این اسکناس ها همچنین می توانند در برابر آب و شستشو در ۹۰ درجه سانتیگراد نیز مقاومت کنند.

ماده ای که در ساخت این اسکناس ها به کار رفته است تحت تاثیر رطوبت یا هر گونه چرکی و کثیفی قرار نمی گیرد. قرار است این اسکناس های خاص در سپتامبر ۲۰۱۶ در بریتانیا در شکل اسکناس ۵ پوندی و در حجم ۴۴۰ میلیون قطعه منتشر شود.

تصویری از نخست وزیر تاریخی بریتانیا یعنی وینستون چرچیل نیز بر روی این اسکناس های جدید چاپ شود. علاوه بر این از همین ماده پلیمری نیز اسکناس های جدید ۱۰ و ۲۰ پوندی نیز چاپ و در سال ۲۰۱۷ وارد بازار خواهد شد.

عرضه تجاری قالب‌های پلاستیکی تقویت شده با گرافن

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 31 مرداد 1395
نوشته شده توسط Super User بازدید: 181

 

 

 

شرکت نانواکسپلور (NanoXplore) در شهر مونترال واقع است و روی تولید گرافن و مشتقات گرافنی فعالیت دارد. این شرکت اعلام کرد که قالب و بخش تزریق جدیدی برای تولیدکنندگان پلاستیک ارائه کرده است که می‌توان از آن برای تولید محصولات پلاستیکی استفاده کرد.
در ساخت این تجهیزات از مواد ترموپلاستیک تقویت شده با گرافن استفاده شده‌است که برای بسیاری از مشتریان جذاب است. این پلاستیک‌های تقویت شده با گرافن دارای خواص گرمایی، الکتریکی و مکانیکی منحصر به فردی هستند.
نانواکسپلور اخیراً ۲۲ هزار فوت مربع به مساحت کارخانه خود افزوده است تا تجهیزات تولید تزریق و قالب پلاستیک را در این بخش بسازد.
علاوه بر تجهیزات تولید پلاستیک، یک بخش با مساحت ۱۷ هزار فوت مربع نیز برای تولید گرافن اختصاص داده شده‌است که می‌توان محصولات گرافنی را در این بخش تولید کرد. افزایش این بخش از کارخانه موجب بالا رفتن ظرفیت تولید گرافن شرکت نانواکسپلور شده‌است، به طوری که در حال حاضر امکان تولید ۶۵ تن گرافن در سال برای این کارخانه مهیا است. البته این فضای جدید موجب افزایش آزمایشگاه‌ها و نیروی انسانی در بخش مهندسی و تحقیق و توسعه شده‌است، به طوری که می‌توان مواد مورد استفاده در ساخت باتری‌ها را با این زیرساخت جدید تولید کرد.
سروش نظرپور، مدیرعامل شرکت نانواکسپلور، می‌گوید: «سال گذشته سال خوبی برای ما بود، چرا که ما توانستیم یک میلیون دلار کانادا فراتر از پیش‌بینی‌های انجام شده سود کنیم. من مطمئن هستم که سال آینده این رقم سه برابر خواهد شد. پاسخ مشتریانی که از محصولات ما استفاده می‌کنند فراتر از تصور ما بود. در حال حاضر ما ارتباط نزدیکی با مشتریان داشته و محصولات جدید خود را در بخش قالب‌های پلاستیک منطبق با نیاز آن‌ها تولید می‌کنیم.»
نانواکسپلور یک شرکت کانادایی است که به‌عنوان بزرگترین تولید کننده گرافن در این کشور شناخته می‌شود. نانواکسپلور پودرهای و پلاکت‌های گرافنی تولید می‌کند که می‌توان از آن‌ها برای تقویت ساختار پلیمرها استفاده کرد. روش مورد استفاده این شرکت به‌صورت پتنتی ثبت شده که روشی کاملاً ارزان و زیست‌سازگار است.

 

 

 

 

 

 

 

معاملات پررونق پلیمرها / پی وی سی و پت در صدر

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 31 مرداد 1395
نوشته شده توسط Super User بازدید: 191

 

 

 

امروز در صدر کالاهای پرتقاضا مانند هفته گذشته پی وی سی ها قرار داشتند. به گفته فعالان بازار، کمبود عرضه این کالاها به دلیل مشکلات تولیدکننده های پی وی سی از دلایل ثبت تقاضای بالا برای آنها به شمار می رود. به این ترتیب دو عرضه پتروشیمی اروند با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد. عرضه گرید ۶۵ پتروشیمی اروند با حجم ۱۵۱۸ تن، ۱۳ هزار و ۸۱۶ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۲ هزار و ۶۶۰ تومان و نرخ خرید آن هم ۲ هزار و ۹۲۶ تومان رقم خورد. عرضه ۴۲۰ تنی این پتروشیمی هم ۱۰۲۸۰ تن تقاضا داشت و در نهایت با قیمت ۲ هزار و ۹۲۶ تومان مورد معامله قرار گرفت.

گرید ۶۵ پتروشیمی غدیر هم ۲ هزارتن عرضه و ۱۹۳۴۰ تن تقاضا داشت و در نهایت با قیمت ۲ هزار و ۹۲۶ تومان خریداری شد.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالات بطری گرید ۸۲۵ که با حجم ۲۰۰۲ تن عرضه شده بود ۱۵۸۷۳ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۱۰۰ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۴۱۰ تومان رقم خورد.

گرید ۸۴۵ هم ۳۳۰تن عرضه و ۱۱۸۸ تن تقاضا داشت و با قیمت ۳ هزار و ۴۳۹ تومان مورد معامله قرار گرفت. گرید ۸۲۱ نیز با حجم ۱۵۱۸ تن عرضه شد که ۲۷۷۶۴ تن تقاضا داشت و با قیمت ۳ هزار و ۴۱۰ تومان مورد معامله قرار گرفت، پلی اتیلن های ترفتالات بطری و نساجی تندگویان به صورت سلف عرضه شده بودند.

پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ پتروشیمی تبریز هم با حجم ۶۰۰ تن عرضه شد که ۱۸۲۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۴ هزار و ۲۳۷ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۸۳۸ تومان رقم خورد.

پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ این مجتمع هم با حجم ۶۰۰ تن عرضه شد و ۱۷۲۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۴ هزار و ۷۴ تومان و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۳۹۳ تومان بود.

پلی استایرن های انبساطی ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ نیز در این روز با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند.

در مجموع امروز ۴۰ هزار و ۱۱۶ تن پلیمر در تالار پتروشیمی عرضه شد که از این مقدار ۳۰ هزار و۸۱ تن از آن مورد معامله قرار گرفت.

 

 

 

معرفی کاربردهای تجاری فناوری نانو در بهبود کیفیت

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 31 مرداد 1395
نوشته شده توسط Super User بازدید: 204

 

 

 

نشست تخصصی "معرفی کاربردهای تجاری فناوری نانو در بهبود کیفیت ظروف یکبار مصرف" از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو 28 مردادماه  از ساعت 9 الی 15 در محل این ستاد برگزار می شود.

براساس اطلاعیه این نشست به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف، در تولید ظروف یکبار مصرف، چالش هایی نظیر آسیب های زیست محیطی، عدم چاپ پذیری مناسب و موارد دیگری مطرح می شود که تقاضا برای ارایه راه حل از سوی شرکت های دانش بنیان داخلی برای رفع یا کاهش چالش ها با استفاده از فناوری نانو را افزایش داده است .

در همین راستا نشست یاد شده به منظور بهبود کیفیت ظروف یکبار مصرف با هدف آشناسازی صنعت گران و انتقال فناوری برگزار می شود.

محورهای تخصصی نشست به شرح زیر است :

· کاربرد آمیزه های پیشرفته پلیمری در ظروف یکبار مصرف

· بهبود خواص چاپ پذیری روی سطوح پلیمری با استفاده از فناوری پلاسمای سرد

· کاربرد نانو پوشش های سخت و مقاوم در قالب صنعت پلاستیک

آدرس محل ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به نشانی : تهران ، خیابان ستارخان ، خیابان دکتر حبیب الهی ، بلوار شهید متولیان ، پلاک 9 ، است.

 

 

 

اصناف تولیدی استان تهران ، بسته حمایتی می گیرند. . .

پرینت
دسته: صنعت پلاستیک، رنگ و ماشین آلات
نمایش از 04 مرداد 1395
نوشته شده توسط Super User بازدید: 215

معاون بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران از بسته حمایتی 1300 میلیارد تومانی برای اصناف تولیدی خبر داد.

ادامه مطلب: اصناف تولیدی استان تهران ، بسته حمایتی می گیرند. . .

8
9
m3
logo-
m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
3
4
5
6

 

رپورتاژ

m3
m4
m3
m4
m3
m4
m3
m4
414941-500x196
farasanat 1
stock-photo-colors-in-bloom-series-visually-pleasing-composition-of-fractal-color-textures-to-serve-as-170939975